Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u0981940/ikontabela.com/content.php on line 63
Açıkhava Reklamları Ne Şekilde Kullanılmalıdır? | İkon Tabela ve Reklam

Haberler  

Açıkhava Reklamları Ne Şekilde Kullanılmalıdır?

Açıkhava Reklamları Ne Şekilde Kullanılmalıdır?

Açıkhava Reklamları Bazen En İyi Çözüm Olabilir mi?

Açıkhava reklamları, cıvıl cıvıl şehirlerin vazgeçilmez mecraları! Peki açıkhava reklamları diyince aklınıza ne geliyor? Tabelalar, yol levhaları?

Açıkhava reklamları, dış mekanda kullanılan tüm tanıtım mecralarını kapsayan en eski reklam yöntemidir. Logolarla kaplanmış araçlar, binalardan taşan kola şişelerinden tutun elektrik panolarına yapıştırılan küçük stickerlara kadar hepsi açıkhava reklamlarının bir parçasıdır. Peki bu geniş mecrayı doğru kullanmanın yöntemleri nelerdir?

elazig_osb_bilboard-tasarim1

1- Lokasyonu Doğru Tanımak Ne Kadar Önemli?

Reklam verdiğiniz billboardın, otobüs durağının lokasyonunu iyi belirleyin. Üniversiteler, okullar, hastaneler, havaalanları spesifik hedef kitleye ulaşmak için önemli lokasyonlardır. Gerekirse bir kaç gün reklam vermeyi düşündüğünüz alanın önüne gidin ve gözlemleyin.

acikhava-reklamlari-sezonlar

2- Doğru Sezonda  Doğru Reklam Nasıl Olmalıdır?

Yaz ve kış aylarında satılabilecek ürünlerin yelpazesi değişiklik gösterirken, açıkhava mecralarının hedef olarak tanımladığı insanların profili de değişmektedir. Tatiller, işçi-okul sezonları, bayramlar ya da yılbaşı reklam sezonlarında büyük rol oynar. Hedef kitlenizi doğru tanırsanız belki de en ekonomik sezonda en verimli reklamı yapabilirsiniz.

acikhava-reklamlari-teknoloji

3- Teknolojiyi Bu İşin İçine Nasıl Katabilirsiniz?

Her mecrada olduğu gibi teknolojileri gözardı etmeyin. Solmuş renklerle caddelerde dolaşan bir araç giydirme uygulamanız size avantajdan çok dezavantaj sağlayacaktır. Teknolojileri biraz daha yaratıcı kullanmaya özen gösterin! Son yıllarda açıkhava reklamları ile sosyal medya kampanyaları birleşerek, işin içine interaktivite de dahil edildi ve ortaya şahane uygulamakar çıktı.

acikhava-reklamlari-uyumluluk (1)

4- Yapılan İşlerin Uyumluğu Ne kadar Önemlidir?

Kampanyanız web sitenizde, broşürünüzde neyse açıkhavada da o olsun. Müşteriye dokunduğunuz noktalar farklı olsa da mesajınız aynı olmalı! Çünkü reklamın amacı, vermek istediğiniz mesajı farklı kanallarla hedef kitlenin zihnine kazımaktır.

yasanabilir-dünya


Diğer Bilgiler